Newsletter

Stomatologia zachowawcza

Stosowany w naszych gabinetach, wysokiej jakości żywiczny materiał kompozytowy w pełnej gamie kolorystycznej, cechuje estetyka i trwałość. Kolorystyka materiału kompozytowego jest dopasowana do naturalnej barwy zębów pacjenta, dzięki czemu efekt zabiegu daje pełne poczucie komfortu.

Światłoutwardzalne żywiczne materiały kompozytowe utrwalają się pod wpływem światła lampy polimeryzacyjnej. Dzięki swym właściwościom, materiał ten zapewnia odpowiednią ilość czasu na precyzyjne wymodelowanie kształtu wypełnienia, a kilkusekundowe naświetlanie lampą polimeryzacyjną czyni je twardym i niezwykle wytrzymałym. Po zabiegu pacjent nie musi więc powstrzymywać się zjedzeniem posiłku, czy wypiciem napoju, tak jak zdarzało się to się przy dawnych typach wypełniania (chyba, że lekarz stomatolog zaleci inaczej np. z uwagi na zastosowane znieczulenie miejscowe).

Kompozyt jest doskonałą i trwałą metodą wypełniania drobnych ubytków, jak i rekonstrukcji zębów. Warto pamiętać, że prawidłowa higiena jamy ustnej oraz zdrowy styl życia (unikanie tytoniu, czy kawy powodujących przebarwienia) pozwalają dłużej cieszyć się efektami zabiegu.
 

<< powrót do listy